2019 – III Wojna Światowa?, cz.2

Czy wojna wybuchnie w tym roku? Kiedy? Gdzie będzie bezpieczniej, a gdzie czeka pewna śmierć? Jaki będzie prawdopodobny przebieg wojny? Potop w Europie, Kierunki Chińskiej inwazji, śmiertelny atak chemiczny NATO…

W miarę jak pojawiają się kolejne aspekty dotyczące sprawy, aktualizowany był poprzedni artykuł, ale pora już na część drugą. A w niej m.in. dalsze deklaracje Krzysztofa Jackowskiego na 2019 i więcej na temat wizji Aloisa Irlmeiera.

5b9bd6498905f21b008b628d-750-500

Zapoznaj się najpierw z częścią pierwszą

Krzysztof Jackowski na swoim kanale na YT umieszcza dużo materiałów. Skupia się między innymi na udowadnianiu widzom rzeczywistości zjawisk, z jakim ma do czynienia.

Dla mnie nie jest to interesujące i uważam, że marnuje on tym swój czas – może się mylę; tak czy inaczej, niedowiarkowie nie zasługujący na pewne informacje, mogą znaleźć u niego pewne konkrety na podparcie wiarygodności jego słów, umiejętności.

Ponieważ filmy, w których wypowiada poniższe kwestie są długie (np. 1h), nie będę tutaj do nich linkował, lecz podlinkuję do artykułów zawierających większość ciekawszych (choć chyba nie wszystkie!) wypowiedzi jasnowidza: link1, link2. Z resztą, owe artykuły z linków zawierają linki do bezpośrednich filmów Jackowskiego, do których się odwołują.

W skrócie: w najbliższych miesiącach, wątpliwe, by później, przewiduje serię zamachów i w tym takie na dużą skalę, możliwie działania militarne jako efekt uboczny działań na Bliskim Wschodzie.

Pomimo wszystko, zawrę przynajmniej te cytaty, świadczące, że Jackowski widzi lub przynajmniej zaczyna widzieć większą skalę tego, co się dzieje – z linków wyżej podanych:

Obawiam się, że to, co się dzieje w Paryżu, to jest jakaś próba generalna przed tym, co ma się dziać w ogóle w Europie. Moim zdaniem jeszcze w tym roku – wszak do znudzenia będę mówił, ale mówiłem to już wcześniej i dalej potwierdzam to w moich poczuciach – spokój był do 2018 roku a mamy 2019. Będziemy to obserwowali. Na razie jest spokój.

Coraz bardziej jestem podejrzliwy, że wiele rzeczy, które w Europie następują po sobie, mogą mieć znamiona celowego wprowadzania chaosu.”

To, co musi się wydarzyć, kiedy skąpany we krwi świat będzie oczyszczany z odpadów, a stare formy upadną, jest coraz bliżej, już u drzwi.

Radujcie się ludzie prawego serca – wrogowie katolickiego plugastwa! Rzym wkrótce padnie!

Upadek Rzymu zgadza się w wielu źródłach i ma bardzo duży sens polityczno – społeczny. W szczególności, jakby wyszło więcej katolickich zbrodni, choćby na takim poziomie jak w Irlandii [2]. Wspominany w poprzednim artykule Irlmeier również widział upadek Rzymu – o tym jednak w dalszej części wpisu.

 

Alois Irlmeier, znów

Obszerniejsze źródła (od podanego w pierwszej części artykułu filmiku na YT) wizji Irlmeiera można znaleźć np. tutaj – ogromny spis wizji wraz z subtelnym opracowaniem, tu, czy mniej, ale po polsku – tu. Jest jeszcze ten ciekawy artykuł. Zalecam zaznajomić się z podanymi linkami.

Przypomnę w skrócie – napięcia na Bliskim Wschodzie, „Shalom! Shalom!” (Pokój! Pokój!), morderstwo ważnej osobistości (stawiam na Trumpa), błyskawiczna inwazja ze Wschodu na Europę (w 3ciego dnia rosyjskie wojska już jadą przez Niemcy), atak Chin na Kanadę i USA (odparty).

Rewolucja we Francji – Paryż płonie, bunty w USA (długo programowane treściami w mediach wojna domowa?), realizacja scenariusza Sacharowa, zniszczenie miast nadbrzeżnych, prawdopodobnie zniszczenie Londynu, Nowego Yorku, Paryżu, Rzymu. Bombardowanie śmiertelnym dla wszelkiego życia czynnikiem – strefa śmierci i okres 72h, który należy przetrwać w szczelnym schronieniu.

Jego wizje są specyficzne ze względu na ilość szczegółów – przyczyn tego można się dopatrywać u relatywnie (jak na większość zapisanych wizji) mniej religijnego nastawienia, faktu znania technologii, których wcześniejsi nie znali (np. samoloty), itd.

Ważne ogólne uwagi do analizowania wizji zostały zawarte w części pierwszej.

W jego wypowiedziach znajdują się jednak także elementy zaciemniające obraz – a przynajmniej poruszające kwestie kontrowersyjne, pominięte w linkowanym filmie na YT.

Część fragmentów ze źródła 1 tłumaczę poniżej. Moje komentarze na zielono, w nawiasach [], kursywą, bez koloru – adnotacje strony źródłowej.

„Wroga kwatera dowodzenia znajdzie się w klasztorze o czerwonym dachu, którego ołtarz skierowany jest na północ [Freyung?]. „

„Widzę Ziemię jak piłkę przede mną, latają nad nią tylko biało chmury. Dziesięć tysięcy gołębi wznosie się z piasku [Afryka] i przelatuje nad nami, ale nic nie zrzucają. Ale tam, gdzie jest ich [Rosjan] kwatera, zrzucają czarne pudełka, wysokie na 25cm, tam znika wszelkie życie.” {1}

„Wtedy poruszają się na północ i odcinają trzecią armię.”

„Wtedy spada żółty pył w linii. Złota linia. Złote miasto Praga zostanie zniszczone; tam się to zacznie [złota linia]. Ciągnie się dalej, prostą linią, do miasta nad morzem  w zatoce [Hamburg, Lubeck lub Szczecin].{2}

„Czołgi jadą, ale siedzący w nich są martwi. Tam, gdzie spada [żółty pył], nic nie przeżyje. Żadne drzewa, kwiaty, zwierzęta, ani trawa. Wszystko zwiędnie i sczernieje. Domy się ostaną.”

„Czym to jest, nie wiem i nie mogę powiedzieć. To długa linia. Kto ją przekracza, umiera. Żołnierze ze Wschodu nie mogą przejść na Zachód, ani żołnierze z Zachodu nie mogą przejść na Wschód.  Wiatr zdmuchuje śmiertelny pył na Wschód. Nagle wschodnie armie rozpadają się. Rzucają wszystko, co nieśli i próbują uciec na północ. Ale żaden z nich nie powróci [do domu].

[Tu pojawia się fragment o sczerniałych ciałach i mięsie odpadającym od kości.]

„Stanie się ciemno jednego dnia w roku. Wtedy nadejdzie ogromna burza z błyskawicami i grzmotami, a trzęsienie ziemi wstrząśnie [całą] ziemią. Nie wychodźcie z domu. Żadne światło nie będzie się palić, z wyjątkiem świec. Strumień ludzi zatrzyma się. Ktokolwiek wdycha pył, dostaje drgawek i umiera. Nie otwierajcie okien. Zasłońcie okna czarnym papierem, na szkle. Cała woda stanie się trująca, jak i wszelkie jedzenie, nie będące w puszkach. Także pokarmy w szklanych pojemnikach nie będą się nadawać do spożycia.”

„Na zewnątrz, porusza się pył. Wielu ludzi umrze. Po 72 godzinach wszystko się skończy. Ale mówię do was po raz kolejny, nie wychodźcie na zewnątrz, nie wyglądajcie przez okno. Niech świece się palą, obserwujcie i módlcie się. Przez noc zginie więcej ludzi niż w obu wojnach światowych.”

„Trzy dziewiątki przyniosą zniszczenie [czy 09.09.19r.?], po nich nadejdzie pokój. Ciemność 72 godzin poprzedzi pokój. Porą roku może być jesień, ponieważ będzie śnieg w górach, ale jeszcze nie w nizinach. Znak krzyża okaże się na niebie. Wojna skończy się tak szybko, jak się zaczęła, a naturalna katastrofa ją zakończy. Ostatnia bitwa odbędzie się niedaleko Kolonii, wygra ją Zachód…” {3}

„Wtedy przylatuje pojedynczy samolot ze Wschodu. Wrzuca „neutralizator” do wielkiej wody przy Anglii. Wtedy woda podnosi się jedną masą jak wieża, i opada z powrotem [brzmi jak eksplozja bomby jądrowej w morzu / oceanie – scenariusz Sacharowa]. Powoduje silne trzęsienie ziemi i ogromną falę, i wszystko będzie zalane [następuje potop]. Prawie cała Anglia i europejskie wybrzeże aż do Berlina zatonie, oprócz paru szczytów górskich.”

W tym samym czasie, wyłania się nowy ląd, który istniał wcześniej [Atlantyda]. Trzy wielkie miasta zatoną. Jedno przez wodę [Londyn]. Drugie zatonie [Nowy Jork], a trzecie po prostu się rozpadnie [Rzym]. Miasto ze stalową wieżą [Paryż] stanie w ogniu z powodu własnych mieszkańców i zostanie zrównane z ziemią. {4}

„Także we Włoszech będzie bardzo źle. Wszyscy księżą z wyjątkiem sześciu będą zamordowani [wreszcie!]. Papież ucieknie.” {5}

„Ktokolwiek mieszka na południe od Dunaju, nie musi się martwić o Rosjan. Ludzie pomiędzy górą Watzmann i Wendelstein nie muszą się martwić – będą izolowani.”

W tym samym czasie, powstanie wielki człowiek, i wtedy wojna skończy się. Całość nie potrwa długo.” {6}

„Brodaci siedmiu wczoraj [of seven yesterdays] w końcu skończą i ich wróg ucieknie. Na brzegu rzeki rozbiją obóz i będą walczyć desperacko. Tam, jednakże, ich potęga zostanie zniszczona, ich moc złamana, tak że z trudem ktokolwiek z nich przeżyje, by powrócić do domu i powiadomić o ich przegranej.”

„Widzę trzy rzeczy, mogą to być trzy dni, trzy tygodnie, czy trzy miesiące. Nie wiem.”

„Po tym papież powróci i pierwsze wielkie „Te Deum” [pieśń katolicka] będzie odśpiewane w katedrze w Kolonii. Wtedy [papież] ukoronuje trzech królów; Węgra, Austriaka i Bawarczyka. Bawarczyk jest starszym człowiekiem z siwymi włosami, nosi lederhosen. Na początku będzie głód, ale później woda w Dunaju wróci do swojego poziomu, a potem przybędzie tyle żywności, że wszyscy się pożywią.”

„Podczas tego czasu klimat się zmieni. Będzie cieplej, a południowe owoce będą dobrze rosły w Bawarii. I ludzie będą się przenosić tam, kto tylko zachce, i każdy może żyć tam, gdzie chce, uprawiając tyle ziemi, ile jest w stanie. Ziemia na północ i wschód od Dunaju będzie ponownie zasiedlona. Zostanie tylko garstka ludzi. Wtedy przyjdą wędrowni sprzedawcy, prosząc, by kupić coś od nich. Kiełbasy będą się przelewać z talerzy, taka będzie obfitość. Nadejdzie długi, szczęśliwy czas, a ci, którzy przeżyją, by tego doświadczyć, będą bardzo szczęśliwi…”

„”Wielkie Miasto” Stanów Zjednoczonych zostanie zniszczone przez rakiety [Nowy Jork najprawdopodobniej], a na Zachodnie Wybrzeże [USA] dokonają inwazji Azjaci, ale zostaną odparci…”

„Trzecia Wojna Światowa nadejdzie, ale nie mogę przewidzieć roku. Poprzedzą ją znaki na niebie, widziane przez miliony ludzi. Wojna zacznie się w deszczową noc, krótko przed żniwami, kiedy kłosy są pełne. Wojna zacznie się po zabójstwie ważnego polityka na terenie Czechosłowacji bądź Jugosławii. Następnie nadejdzie inwazja ze Wschodu…”

Trzy ósemki i dziewiątka, wspomniane przez Irlmeiera ws. początku wojny, mogłyby też wskazywać 8.8.19r.

Noty:

1. Owe gołębie to najprawdopodobniej drony – Irlmeier mógł nie rozpoznać w nich samolotów, jako iż nie ma w nich ludzi na pokładzie.

2. Największy problem owej wizji – atak chemiczny sił NATO (żółty proszek). Niestety, wraz z innymi elementami, przewija się on w wielu wizjach, zabawne (interesujące) – katolickich.

Głównym problemem (każdego) jest ustanowienie bezpiecznego miejsca, z zasobem wody i jedzenia na min. 21 osobo-dni, możliwego do uszczelnienia. Z oczywistych powodów, przydałyby się filtry powietrza dobrej jakości, zasoby tlenu bądź uzdatniacze powietrza.

Opis wskazuje na silnie toksyczną substancję chemiczną. Problemem jest rozwiewanie substancji na Wschód – w kierunku Polski. Należy popracować (chętnie podyskutuję) nad możliwą trasą zrzutu owego żółtego pyłu – strefa zrzutu i bliski teren od linii na wschód należy uznać za strefę, z której wypada szybko się wyprowadzić… Oto przykładowa mapa z Google dot. złotej linii:

rose-stern-gelber-strich-todeszone

Taka interpretacja złotej linii wydaje się być popularna, ale są nieścisłości z opisami Irlmeiera (podane z innego źródła, niżej).

Zaś poniższa mapa jest oparta nie tylko na wizji Irlmeiera i wydaje mi się bardziej prawdopodobna:

3. Trzy dziewiątki mogą wskazywać na 9.9.19r., ale równie dobrze na 9.9.2029r. (o czym w kolejnej części artykułu – za tydzień).

Pora roku zgadza się z twierdzeniami Jackowskiego.

Znaki na niebie” mogą być rzeczywistą manifestacją starej teorii spiskowej – o tworzeniu hologramów o wyświetlania na skalę globalną, być związane z zaawansowanymi zjawiskami związanymi z ezo (zjawiskami zw. ze światem „duchowym„), potężnymi fenomenami pogodowymi / naturalnymi bądź technologią pozaziemską (obcych). Osobiście stawiam na zjawiska naturalne, ewentualnie zaawansowane hologramy w celu kontroli mas.

Cytaty tutaj omawiane pochodzą z bogatego źródła „Biblioteca Pleyades„. Nie znam dobrze strony, ale już raz linkowałem do pewnego ich artykułu. Z pobieżnego przejrzenia witryny widać dużą ilość zgromadzonej wiedzy oraz – co ważne: interpretację bytów znanych jako Bóg Najwyższy (wnioskowany z Biblii), upadli aniołowie z Księgi Henocha, Archonci itd. jako ras (istot) z innych części kosmosu – obcych – na wyższym od ludzi poziomie rozwoju. Interpretacja materialna, że tak powiem. Artykuł na ten temat w przyszłości.
W linkowanym źródle znajduje się m.in. spis wielu proroctw, np. niektóre z XV w., pokrywających się przesłaniem m.in. z wizjami Irlmeiera.

Motyw katastrofy naturalnej przewija się w przepowiedniach. Należy jednak pamiętać, że nakierowanie asteroidy nie jest, obiektywnie rzecz biorąc, niemożliwe, więc jej uderzenie, niweczące atak Rosjan, może nie być takim cudownym zrządzeniem losu. Nic to jednak nie zmienia w efektach, czyli tym, co się liczy. Wygrana Zachodu jest również powszechna w przepowiedniach.

4. Por. z:

(18) I stały się głosy i gromy, i błyskawice; i stało się wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nigdy nie było, jako są ludzie na ziemi, trzęsienia ziemi tak wielkiego. (19) I stało się ono miasto wielkie na trzy części rozerwane, i miasta narodów upadły; i Babilon on wielki przyszedł na pamięć przed obliczem Bożem, aby mu dał kielich wina zapalczywości gniewu swojego.” – Ap. 16:18-19, BG

5. Może jestem tu brutalny i niektórych to uraziło, ale ta strona nie jest dla potrzebujących emocjonalnego ukojenia ludzi, którzy są tak słabi psychicznie, że nie potrafią sobie radzić z byle silniejszymi wyrażeniami w tekście.

Niech to ohydztwo rzymskiego katolicyzmu wreszcie zostanie wytępione z istnienia.

6. Ten fragment, moim zdaniem, wskazuje zdecydowanie na Mahdiego, czyli – wg tzw. Chrześcijan Biblijnych – antychrysta, a anty-gnostyków jak Radtrap – realnego Mesjasza (o ile dobrze pamiętam jego interpretacje z końca istnienia strony). Tak, czy inaczej, pojawienie się tej postaci, jeżeli (i kiedy) nastąpi, wiele zmieni.


 

Irlmeier – źródło 2

Źródło 2 i wybrane fragmenty:

„Uderzenie za uderzeniem. Zmasowane oddziały maszerują ze wschodu na Belgrad i dalej, prosto do Włoch. Po tym trzy opancerzone kliny natychmiastowo nacierają z błyskawiczną prędkością na północ od Dunaju, na zachód Niemiec, do Renu – bez wstępnego ostrzeżenia. Będzie to tak niespodziewane, że ludzie zaczną w popłochu uciekać na zachód. Wiele samochodów utknie w korkach na drogach – uniknęliby złego, gdyby zostali w domach lub pojechali bocznymi drogami. Wszystko, co będzie przeszkodą na drodze gwałtownie pędzących czołgów na autostradach, będzie przez nie zmiażdżone. Powyżej Regensburga, nie widzę już żadnych mostów na Dunaju. Prawie nic nie zostanie z Frankfurtu… Dolina Renu będzie zdewastowana, głównie z powietrza…”

W kolejnym fragmencie, Irlmeier wspomina, co ważne, „Rosjanie nigdzie się nie zatrzymują (…),  jadą dzień i noc, by dotrzeć do Zagłębia Ruhry (…).”

„Samoloty zrzucają żółty proszek pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Północnym. Tak powstaje pas śmierci, prosto od Morza Czarnego do Morza Północnego, szeroki jak pół Bawarii. W tej strefie nie może już rosnąć trawa, nie mówiąc już o ludziach. Rosyjskie linie zaopatrzeniowe są przerwane…”

„Roje gołębi wznoszą się znad piasku. Dwa stada docierają do strefy walki od zachodu do południowego zachodu… Szwadrony kierują się na północ i odcinają trasę trzeciej armii. Od wschodu jedzie wiele czołgów. Ale w nich wszyscy są już martwi, chociaż pojazdy jadą dalej, by powoli zatrzymywać się automatycznie. Tutaj, piloci zrzucają też swoje małe, czarne pudełka. Wybuchają, zanim dotkną ziemi i wydzielają żółty lub zielony gaz lub pył. Co wchodzi z nim w kontakt – umiera, czy to człowiek, zwierzę czy roślina. Przez rok żaden organizm nie może wejść na ten teren bez narażania się na śmiertelne ryzyko. Na Renie atak zostaje w końcu odparty. Z trzech [atakujących] klinów, żaden żołnierz nie powróci do domu…”

„Te pudełka są szatańskie. Kiedy wybuchają, żółty bądź zielony pył lub dym się uwalnia, a wszystko, co wchodzi z nim w kontakt, umiera; czy to człowiek, zwierzę, czy roślina. Ludzie cali czarnieją i mięso odpada od ich kości, tak ostra jest to trucizna.

„Wtedy uciekają na północ. W środku jest piętno, gdzie już nic nie żyje, żaden człowiek, żadne zwierzę, ani trawa. Lecą mniej więcej na północ, tam, gdzie przyszła trzecia armia, i odcinają wszystko. Oni wszyscy zostaną zabici, nikt z tych trzech armii nie wróci już do domu. …Ale wtedy zobaczyłem jak ktoś leci, ze wschodu; zrzuca coś do wielkiej wody i dzieję się dziwne rzeczy. Woda sama się podnosi jak wieża i opada, a następnie wszystko jest zalane (następuje potop). Ma miejsce trzęsienie ziemi i połowa wielkiej wyspy zatonie.”

„Pojedynczy samolot, nadchodzący ze wschodu, wrzuca coś do wielkiej wody. Woda wznosi się wysoko jak wieża i opada. Wszystko jest zalane. Następuje trzęsienie ziemi. Południe Anglii obsuwa się pod wodę. Trzy wielkie miasta będą zniszczone: jedno zniszczy woda, drugie jest tak głęboko pod wodą, że widać tylko wierzę kościoła, trzecie zapada się.”

„Część Anglii zniknie, po tym, jak rzecz, którą zrzuci pilot, spadnie do morza. Wtedy woda podnosi się jak wieża i opada. Czym jest ta rzecz, nie wiem…”

Styczeń będzie tak ciepły w pewnym czasie, że będą latać komary. Może być tak, że wejdziemy wtedy w okres, kiedy już w ogóle nie będzie normalnej zimy, jaką znamy teraz.”

„…Podczas wojny nadejdzie wielka ciemność, trwająca 72 godziny.””Stanie się ciemno podczas dnia w ciągu wojny. Następnie uderzy grad, wraz z piorunami i błyskawicami, a trzęsienie ziemi wstrząśnie ziemią. (…) Nie otwierajcie okien, zakryjcie je czarnym papierem. Wszelka otwarcie stojąca woda stanie się trująca, jak i wszelkie otwarcie stojące posiłki, które nie są zapakowane w szczelne porcje. Również posiłki znajdujące się w opakowaniach szklanych, bo nie będą w pełni zakryte. (…)”

„(…) Wiatr kieruje chmury śmierci na wschód.

„Wyspy przed wybrzeżem zatoną, ponieważ woda szaleje. Widzę wielkie dziury w morzu, które zapełnią się, kiedy ogromne fale powrócą. Piękne miasto nad błękitnym morzem zatonie kompletnie w morzu, mule i piasku, który wyrzuci morze. Widzę trzy tonące miasta – na południu, na północnym zachodzie i na zachodzie.”

„…Po tych wydarzeniach nadejdą długie, szczęśliwe czasy. Ci, którzy ich doświadczą, będą bardzo szczęśliwi i będą się uważali za szczęściarzy. Ale ludzie ci będą musieli zaczynać tam, gdzie zaczynali ich dziadkowie.

 

Wnioski (wstępne)

W szczególności wschód Polski wydaje się być relatywnie bezpieczny – po błyskawicznym rozbiciu polskiej „armii”, Rosjanie pędzą dalej na zachód. Czy wystarczy przygotować baner „Польский народ здравствует освободителей!” (od okupacji amerykańsko – chazarskiej) i liczyć na spokój, zamiast trudu wojny? Trudno powiedzieć – spokój wcale nie jest gwarantowany, a jeżeli polskie oddziały zostaną rozbite bronią jądrową, co wykluczone nie jest, może nie być aż tak wesoło.

Istnieje szans, że pas śmierci przejdzie przez środek Niemiec i Europy – prekognita wspomina o pasie w centrum, w środku. To oddala go od Polski, uwiarygadnia też drugą ze wstawionych wyżej map.

Zaś ostatnie słowa Irlmeiera uświadamiają skalę zniszczeń po zakończeniu omawianych wydarzeń – co oczywiste, jako iż sieć telekomunikacyjna (telefony, internet), energetyczna (prąd, gaz) i komunikacyjna (drogi) będą zniszczone bądź poważnie uszkodzone, ze względu na wydarzenia globalne.

 

Wkrótce część 3

A w niej kolejne elementy układanki dot. III wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted on 13 kwietnia 2019, in Proroctwa, Przyszłość - nadchodzące wydarzenia, Spiski i podobne, Teorie and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 7 Komentarzy.

 1. Inna ciekawostka warta uwagi.

  Główny anatognista w filme „Niepamieć” z 2013 to Tetrahedron z Saturna (Szabatai), który żeby jeszcze bardziej objawić swoją tożsamość zastępuje zniszczony Księżyc. Dla znających PŚ wiadomo Kogo ma symbolizować w tym filmie.
  Informuje on głównego bohatera że jest jego Bogiem, ten jednak nie zważając na to traktuje go jako wroga, którego pomaga mu pokonać Morgan Freeman znany już z mnogości ról pomocnika mesjasza elit 😀 (Mroczny Rycerz itd.)
  Film zawiera potężną symbolikę wydarzeń czasów końca.
  Na koniec Jacka zastępuje na ziemi jego klon z liczbą 52 która jest 239 liczbą pierwszą.

  Polubione przez 1 osoba

  • Pamiętam ten film, dużo symboliki. Twoja interpretacja pokrywa się rzeczywiście z symbolami z filmu i jest to dla mnie zastanawiające..
   Z innego punktu widzenia, jest to klasyczne przedstawienie „obcego z kosmosu”, powiązanego z Saturnem oraz Księżycem, który drenuje planetę z zasobów, zniewalając też jej mieszkańców w cyklu reinkarnacji (główni bohaterowie nie pamiętają przeszłości, gdy się „zużyją” są zastępowani kolejną kopią siebie samych), jednocześnie przedstawiając się jako ich bóg/Bóg.
   Prześladowana mniejszość ukrywa się pod ziemią.
   Niektóre z tych, a także możliwie parę innych wątków, m. in. natura obcego jako maszyny, wskazywałyby dla mnie jednak na negatywizm tej postaci i nie wskazywanie na Najwyższego; zakładając jednak propagandowość tego filmu oraz odwrócenie wartości itp., byłoby to możliwe.

   Polubienie

   • W innych filmach jest podobny motyw:

    – „Strażnicy Galaktyki 2” walczą z bogiem Ego, którego planeta ma wielkość naszego Księżyca, a pierwsze jego pojawienie odbyło się w akompaniamencie Alleluja (Wychwalajcie Jahwe) oczywiście jest przedstawiony negatywnie jako przeciwnik wszechświata. StarLord odrzuca Ego i go unicestwia.

    https://zloczyncy.fandom.com/wiki/Ego_(Marvel_Cinematic_Universe)

    – „Truman Show” reżyser kierujący Trumanem ma na imię „Christof” i zamieszkuje studio reżyserskie, które jest Księżycem. Truman również odrzuca jego zwierzchnictwo na rzecz własnego oświecenia (symboliczne utwierdzenie zerwania owocu Drzewa poznania Dobra i Zła i odłączenie się od Boga). Truman (prawdziwy człowiek) wedle „oświeconych” jest niezależny jest sam sobie bogiem.

    – „Spider Man 2” główna bohaterka ma poślubić ostatniego spacerującego po Księżycu, ale odrzuca go dla Spidermana. (Ten motyw róznież się przewija w wielu filmach i bajkach, że prawowity Oblubieniec zostaje odrzucony i przedstawiony jako ten zły np. „Shrek 2” nie mówiąc już o supermesjańskim Shreku 3 ale kto ma oczy ten widzi co tam zawarto)

    – „Faceci w Czerni 3” – główny antagonista Borys Bestia zamieszkuje więzienie na Księżycu i chce zniszczyć Ziemię, ale zostaje powstrzymany (dzięki misji Apollo).

    – Pierwszy człowiek chodzący po Księżycu „Neil Armstrong” niesie przesłanie Neil (nail) – przybij gwoździem, Arm – ręce, Strong – mocno (może przypadek, a może nie)

    Jest tego znacznie więcej i ten sam temat przedstawiony w inny sposób.

    Jest tego znacznie więcej i ten sam temat przedstawiony w inny sposób.

    Polubienie

    • Poszukaj znaczenia liczby 66 w kontekście Allaha, męskiego boga Księżyca; boga o imieniu Sin. Book of Lies Crowleya oraz LIber AL (wraz z komentarzem Crowleya) również polecam, również w tym kontekście.

     Nie wiem, czy na Księżycu nie znajduje się jakiś gateway, brama, ale to tylko taka myśl. Zdecydowanie jest znaacznie więcej na ten temat.

     Polubienie

     • To już jest twórczość i wymysły ludzi nadających swoją narracje Bożemu stworzeniu wedle swojej cielesnej natury.

      Z tego co mi jest dane wiedzieć to Księżyc pełni roli Bramy ale jako symbol oświecenia Bożym Duchem (światłem) tak jak światło jest widoczne jedynie kiedy wchodzi w reakcje z materią oddając jej energie w zależności od długości fali i swojego natężenia, tak samo Światło jest symbolem Ducha Świętego, Księżyc ludzkiego umysłu, a Słońce to symboliczne Źródło Światła skąd wychodzi Duch Boga.

      Ludzie dziedziczą naturę pod Adamie opartą na Drzewie Dobra i Zła, które symbolizuje odłączenie się
      od Źródła Światła w ten sposób są zdani jedynie na swój własny umysł, który prowadzi ich do wymyślania sobie swoich własnej narracji dotyczącej boskości. Liczbą Księżyca jest 666 bo to Miejsce Najświętsze, które oznacza umysł człowieka, który staje się świadomy wszelkiej Prawdy o świecie dopiero w momencie kiedy wejdzie tam Światłość Boża (Duch Ojca). Takie połączenie zostało pierwszy raz dokonane w Chrystusie tworząc małżeństwo między Bogiem, a ludzkością, która zostaje oświecona Bożą Mądrością i zachowana dzięki temu od śmierci bo obecność Ducha Boga w człowieku jest gwarantem wieczności mimo śmierci ciała, które z perspektywy zbawionego człowieka po jego śmierci zostaje natychmiastowo wskrzeszone, mimo że dla swiata w tym czasie mijają setki lat.

      Polubienie

 2. Nie wiem czy pamiętasz film „Pojutrze” ?

  Na ziemi tworzą się 3 wielkie burze na z każdym z kontynentów półkuli północnej, a w każdym panuje temperatura 101 C°, czyli te konflikty są swego rodzaju bramą do nowego porządku.

  Pod koniec 3 naukowców wznosi ostatni toast i każdy pije za coś innego co pozornie nic nie znaczy, ale kiedy coś tam połączymy to wyjdzie ciekawe zdanko:

  -Pierwszy za Anglię
  -Drugi za Ludzkość
  -Trzeci za Manchaster United

  Co razem układa się w zdanie: „Anglia ludzkość zjednoczyła”

  Ciekawy filmik:

  Może elity chcą wprowadzić w życie startotestamentowe proroctwa, które już się nie wypełnią w materialnej formie bo mają inne wypełnienie (duchowe) w Chrystusie, ale świat przecież odrzuca Chrystusa takiego jakiego przedstawia Biblia i NT, a oddaje cześć ludzkiemu w pełni materialnemu panowaniu Bestii na ziemi czyli ludzkim królestwom.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: