Pytania i odpowiedzi

1.Kim jest bliźni? 2.Czy można zgrzeszyć podczas snu? 3.Kto to Znicz? 4.Czy kosmici walczą o Ziemię? 5.Czy Jezus był (jest) Bogiem? 6.”Alchemiczna kaplica”. Kim był Raimondo di Sangro?

1. Kim jest bliźni?

Niesamowitym cudem zacytuję katolickie źródło. Bynajmniej nie podzielam ich tezy – bo jest ona u nich tradycyjnie absurdalna i bezsensowna, chodzi mi o przytoczony materiał historyczny. Nie wstawiam jednak, bo z tego chaosu i poplątania trudno coś wartościowego wyciągnąć. Link zamieszczam do porównania – oprócz ostatniego akapitu, będącego tezą, można coś z tego wyciągnąć. Zamiast tego, Słowo:

(25) A oto pewien uczony w zakonie wystąpił i wystawiając go na próbę, rzekł: Nauczycielu, co mam czynić, aby dostąpić żywota wiecznego? (26) On zaś rzekł do niego: Co napisano w zakonie? Jak czytasz? (27) A ten, odpowiadając, rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego. (28) Rzekł mu więc: Dobrze odpowiedziałeś, czyń to, a będziesz żył. (29) On zaś, chcąc się usprawiedliwić, rzekł do Jezusa: A kto jest bliźnim moim? (30) A Jezus, nawiązując do tego, rzekł: Pewien człowiek szedł z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców, którzy go obrabowali, poranili i odeszli, zostawiając go na pół umarłego. (31) Przypadkiem szedł tą drogą jakiś kapłan i zobaczywszy go, przeszedł mimo. (32) Podobnie i Lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, przeszedł mimo. (33) Pewien Samarytanin zaś, podróżując tędy, podjechał do niego i ujrzawszy, ulitował się nad nim. (34) I podszedłszy opatrzył rany jego, zalewając je oliwą i winem, po czym wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i opiekował się nim. (35) A nazajutrz dobył dwa denary, dał je gospodarzowi i rzekł: Opiekuj się nim, a co wydasz ponad to, ja w drodze powrotnej oddam ci. (36) Który z tych trzech, zdaniem twoim, był bliźnim temu, który wpadł w ręce zbójców? (37) A on rzekł: Ten, który się ulitował nad nim. Rzekł mu Jezus: Idź, i ty czyń podobnie. – Łk 10: 25-37

To dosyć proste i mający oczy do patrzenia zobaczą to nawet z tamtego katolickiego bełkotu. Dla nas, chrześcijan, bliźnimi są inni chrześcijanie – Ród Królewski (Ap 1:5-6). Mówię chrześcijanie, czyli Słudzy Najwyższego; nie ci, o których świat mówi, że są chrześcijanami.

 

2.Czy można zgrzeszyć podczas snu?

Pamiętam, jak kiedyś miałem (nie)przyjemność słuchać wywodu pewnego katolickiego duchownego, który albo chcąc trzymać nieoświecone masy profanów w spokoju, albo (co bardziej możliwe) w pełnej krasocie swego debilizmu gdybania katolickiego* twierdził: kto śpi, nie grzeszy. Czy aby na pewno?

Nawet czynienie grzechu nie wiedząc, że to grzech nim pozostaje. Nie dajesz wiary?

Załóżmy, że pan XY rozbił samochód z powodu utracenia kontroli przy bardzo wysokiej prędkości (znacznie więcej niż dozwolona).
Pan XY szczerze nie wiedział (jakimś cudem), że znak z napisem „100” oznacza górny limit prędkości.
Czy sędzia uznałby jego wytłumaczenie w trakcie procesu i go uniewinnił?
Ponieważ dla niektórych może być to mało, kolejny aspekt:
Czy to, że nie wiedział, zrobił to nieświadomie, naprawi mu samochód? Czy firma ubezpieczeniowa uzna jego wytłumaczenie i zapłaci mu odszkodowanie?

Nie. Poniesie konsekwencje. Mógł myśleć, nawet, jak nie wiedział.

Ten wywód można by jeszcze ciągnąć, ale to nie ma sensu. Tak więc…

Wg magii i nie tylko, tzw. wychodzenie z ciała jest rzeczą naturalną i doświadczaną niemal codziennie przez każdego z nas. Większość z nas tego nie pamięta, podobnie jak i zwykłych snów. Najaktywniejsze pod tym względem są dzieci – jeszcze nie przemielone przez zniewalające myślenie świata ateistów i podobnych profan.

W trakcie tego stanu, umysł znajduje się w odmiennym (ale jak najbardziej naturalnym) stanie świadomości. Podobnie jak i w czasie normalnych snów.

Efektem tego jest m. in. znacznie mniejsza wstrzemięźliwość. Dlaczego? Po prostu, np. w trakcie snu, nie działają sztuczne ograniczenia, które podczas normalnego, przebudzonego stanu w ciągu dnia sobie narzucamy. Nie jednak ograniczenia są złe, a niewyćwiczona, nieprzeszkolona natura cielesna (gr. sarks).

(1) Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza. (2) A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe. (3) Powiadam bowiem każdemu spośród was, mocą danej mi łaski, by nie rozumiał o sobie więcej, niż należy rozumieć, lecz by rozumiał z umiarem stosownie do wiary, jakiej Bóg każdemu udzielił. – Rz 12:1-3

Magowie niejednokrotnie znacznie bardziej moralnie postępują od chrześcijan, bo inaczej nie mogliby pracować w ogóle w świecie duchowym.

Wracając do tematu – gdy twoje ciało śpi, ty nadal żyjesz. I możesz w tym czasie coś robić.

Mając sen erotyczny i grzesząc w nim seksualnie, grzeszysz w myślach; odpowiadasz za to tak, jak i za to, co robisz w dzień. Niektórzy mają wstrzemięźliwość w snach, ty też możesz. Ale czy to możę mój wymysł?

(27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył. (28) A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim. – Mt 5:27-28

Taka wizja – niepamiętanego grzechu, popełnionego we śnie (lub i nie w zwykłym śnie –  dla bardziej wtajemniczonych / o otworzonych oczach: popełnionego w innym świecie/wymiarze po wyjściu z ciała), tłumaczy wyjątkowo dziwny bez tego werset (15) z Tory (Prawa):

(13) Gdy mający wyciek oczyści się od swego wycieku, to odliczy sobie siedem dni od swego oczyszczenia, wypierze swoje szaty i obmyje swoje ciało wodą źródlaną, i będzie czysty. (14) A ósmego dnia weźmie sobie dwie synogarlice lub dwa gołębie i przyjdzie przed Pana do wejścia do Namiotu Zgromadzenia, i odda je kapłanowi. (15) Kapłan przyrządzi je: jedno jako ofiarę za grzech, a drugie jako ofiarę całopalną, tak dokona kapłan za niego przebłagania przed Panem z powodu jego wycieku. (16) Jeżeli mężczyźnie wypłynie we śnie nasienie, to obmyje on wodą całe swoje ciało i będzie nieczysty do wieczora. – Kpł (III Mojż.) 14:13-16

Oczywiście mówię tutaj nie o całym obszernym temacie, lecz tylko o kwestii grzeszności i ówczesnej ofiary za grzech. Po raz kolejny okazuje się Pismo zawierającym znacznie więcej mądrości, a nie mniej; toteż jak ktoś krytykuje Słowo, to albo jest zaślepiony głupotą, albo… no właśnie. Świadomie występuje przeciw Prawdzie, mówiąc łagodnie.

*- w okresie średniowiecza, w katolickiej europie na uniwersytetach toczyły się godzinami (a czasami dłużej) dywagacje np. o tym, ile koń ma zębów. Nikomu nie przyszło do głowy, by po prostu to sprawdzić – preferowano bezmyślne wymysły i domniemania – co się komuś wydawało, to mówił. Jak widać, KRK trzyma się swojej istotnie debilnej & plugawej tradycji.

 

3.Kto to Znicz?

Znicz to upadły anioł. Witamy w świecie słowian:

Światłowiłt zbliżył się do Nicy, zachwycony czernią jej długich włosów, miękką obłością jej wnętrza i otchłannością przyrodzenia. Zapłodnił ją świetlistnym istem, i od tej chwili w jej wątpiach rośli Zniczowie. A kiedy urośli już dosyć, zaczęli się dobywać na świat, a ona poczuła, że jej brzuch płonie wielkim ogniem. Wypluła ów żar z siebie i wydała dziesięciu synów. Tak narodzili się Zniczowie, którzy się stali zmazą tego świata, największym i jedynym błędem Boga Bogów.

Źródło

Nie jestem zainteresowany bajdurzeniami… ekhem, wierzeniami słowian, więc na złym pochodzeniu tego słowa skończę.

4.Czy kosmici walczą o Ziemię?

Właśnie przeczytałem książki płatnego agenta kontrolowanej opozycji Davida Icke’a i obejrzałem filmik od misiaczekprawdy2002* na YouTube i mówią, że o Ziemię walczą kosmici! Reptilianie kontrolują władze! Co na to ta twoja Biblia??

*- wszelka zbieżność nicku przypadkowa.

Nie mówię, że Icke nie mówi nic prawdziwego, wszak na tym polega zwiedzenie, że ujawnia się dużo prawdy, a wśród niej przemyca się swoje kłamstwa i zwiedzenie. Zaś te dzisiejsze YouTube… dramat. Ciekawie, kiedy wymyślą, że ziemia jest sześcianem?

Jeżeli chodzi o samą tą sprawę, to tylko chyba ludzie pokroju zwierząt wierzą w rządowe wersje wydarzeń. Naprawdę, trzeba myśleć i badać sprawy, a nie wierzyć w takie totalne bzdury. W ogóle, jak ktoś, kto ogląda TV, może w ogóle mówić o prawdzie, o rzeczach wartościowych?

Świat nie jest prosty jak drut i rzeczy, tematów powiązanych z tzw. UFO jest zbyt dużo, by o nich tu pisać. Jako nieliczny (chyba 1 z 2) artykułów godnych polecenia przeze mnie u Henryka Kubika (zbawienie.com) to właśnie ten o UFO.

Materiałów jest mnóstwo. Jeżeli jeszcze nie jesteś znawcą tego tematu, zmień to już dziś, teraz! Albo zaraz – zachęcam do doczytania artykułu 😉

Czy taka wojna więc się toczy? I te władze? Oczywiście że tak, tylko my chrześcijanie mamy w zwyczaju nazywać te byty z innych wymiarów demonami, aniołami i upadłymi aniołami.

Legendarne Winner Takes Earth. Spokojnie, nasz Bóg już zwyciężył. Dołącz do zwycięzców, marny poganinie! (I przestań być marny).

Innych inteligentnych w różnym stopniu bytów jest mnóstwo, będących przynajmniej w większości z innych wymiarów/planów/światów, ale to już domena ani historii, ani nauki w powszechnym mniemaniu, ani nawet niezbyt Biblii, lecz ezoteryki.

UWAGA! Jeżeli ten punkt wydał się dla ciebie niezrozumiały, to wracaj do czytania Biblii i się nim nie przejmuj. A jak Biblii też nie lubisz, to idź, włącz sobie TV i się ciesz, i gnij dalej.

 

5.Czy Jezus był (jest) Bogiem?

O naturze tego, kim Jest Jezus, można by pisać i rozwodzić się zbyt długo.

Dla tych, dla których dyskusja się toczy o to słowo („Bóg”), zamykający sprawę cytat:

(31) Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować. [Ech ci Żydzi… – przyp. TMC] (32) Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków kamienujecie mnie? (33) Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. (34) Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone), (36) do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi; (38) jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu. – J 10:31-38

Przesłanie i czyny Jezusa (a także wypełnienie ogromu proroctw) nie pozostawia wątpliwości co do Jego Osoby. Jezus oczywiście jest podległy Ojcu, ale to już inna sprawa.

(27) Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. (28) Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja. – J 14:27-28

(22) Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. (23) A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia, (24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. – 1 Kor 15:22-28

 

6.”Alchemiczna kaplica”. Kim był Raimondo di Sangro?

Tylko głupcy wierzą, że wszystko wiedzą, lub że wszystko zostało im powiedziane.

 

Reklama

Posted on 2 września 2017, in Biblia - prawdziwe oblicze, Chrześcijaństwo, Ezoteryka, Fałszywe systemy i zwiedzenie, katolicyzm, Największe zwiedzenie, Spiski i podobne, Wiadomości and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: