Polityka

Prawdę mówiąc, miał być to jeden z pierwszych artykułów na stronie i miał być napisany tak z rok temu. Nosiłem się z tym tak długo, że aż (jak wierzę) Bóg natchnął Detektywa Prawdy do napisania trochę o tym temacie. Czyli – Biblia a polityka.

Protest people crowd silhouette.

Jakie powinno być podejście chrześcijanina do polityki? Większość protestantów od samego ich początku, była silnie związana z państwem i świeckim patriotyzmem. Nie wahali się też używać władzy świeckiej przeciwko Anabaptystom, mordując, torturując i prześladując ich na równi z katolicyzmem (niektórzy uważają, że gorzej, ale to mogą być katolickie oszczerstwa).

Anabaptyści będący zwolennikami Michaela Settlera twierdzili, że nie może istnieć coś takiego jak chrześcijańskie państwo, bo obie te sprawy się wykluczają, więc walka o ustanowienie „chrześcijańskiego państwa” jaką niektórzy z anabaptystów prowadzili, jest bez sensu i niebiblijna. „Jedna ludzka doktryna niszczy całą wiarę.” (Odrobina kwasu cały chleb zakwasza.)

Ale cóż mówi Biblia na ten temat?

Cały artykuł jutro. [LINK]

Posted on 19 sierpnia 2017, in "świeckie" zwiedzenie, Biblia - prawdziwe oblicze, Chrześcijaństwo, Fałszywe systemy i zwiedzenie and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: