Czarna magia, MLM, coaching („motywacja”), ewangelia sukcesu

Mason 33 stopnia, Manly P. Hall, o czarnej magii i misteriach – potwierdzenie „z obozu wroga” tego, o czym mówi wielu Chrześcijan oraz korzenie MLM, „motywacji” (coaching), „ewanagelii” sukcesu i selfie / samolubności, egocentryzmu.

Podkreślenia, pogrubienia, tłumaczenie i kolor czerwony – TMC.
Źródło: sacred-texts.com

Magia rytualna jest starożytną sztuką wywoływania i kontrolowania duchów za pomocą naukowego zastosowania określonej formuły. Magik, owinięty w uświęcone szaty i dzierżący różdżkę zapisaną hieroglificznymi symbolami, mógł mocą zawartą w pewnych słowach i symbolach kontrolować niewidocznych mieszkańców żywiołów i świata astralnego. Podczas gdy skomplikowana magia rytualna starożytności była niekoniecznie zła, wyrosło z jej perwersji parę szkół czarnoksięstwa, lub też czarnej magii.

Egipt, wielkie centrum nauki i miejsce narodzin wielu sztuk i nauk, był idealnym środowiskiem dla eksperymentów transcendentalnych. Tutaj czarnoksiężnicy z Atlantydy kontynuowali ćwiczenia swych nadludzkich mocy, aż całkowicie podminowali i skorumpowali morale pierwotnych Misteriów. Ustanawiając kastą kapłańską uzurpowali sobie pozycję uprzednio zajmowaną przez wtajemniczonych i przejęli cugle duchowej władzy. W związku z tym, czarna magia zaczęła tworzyć państwową religię i sparaliżowała intelektualne i duchowe działania indywiduów, domagając się ich całkowitego i stanowczego przytaknięcia dogmatom sformułowanym przez kapłaństwo. Faraon stał się marionetką w rękach Szkarłatnej Rady – komitetu arcy-czarnoksiężników wyniesionych do władzy przez kapłaństwo.

Owi czarnoksiężnicy wtedy rozpoczęli systematyczne niszczenie wszelkich kluczy do starożytnej mądrości, aby nikt nie miał dostępu do wiedzy potrzebnej do osiągnięcia mistrzostwa bez uprzedniego stania się członkiem ich zakonu. Okaleczyli rytuały Misteriów, jednocześnie twierdząc, że je zachowują, tak aby nawet jeśli neofita przeszedłby przez określone stopnie, nie był w stanie posiąść wiedzy, do której używania był uprawniony (utytułowany). Bałwochwalstwo zostało wprowadzone, zachęcając do kultu obrazów, które na początku mądrzy wznieśli wyłącznie jako symbole dla nauki i medytacji. Fałszywe interpretacje zostały nadane symbolom i postaciom Misteriów, stworzono skomplikowane teologie by zamieszać w umysłach ich gorących wyznawców. Masy, pozbawione ich naturalnego prawa do zrozumienia i tarzając się w ignorancji, ostatecznie stały się nędznymi niewolnikami duchowych oszustów. Zabobony powszechnie przetrwały, a czarnoksiężnicy całkowicie zdominowali sprawy państwowe, przez co ludzkość cierpi aż do dziś z sofistyk kapłaństwa Atlantydy i Egiptu.

W pełni przekonani, że Pismo na to pozwalało, liczni średniowieczni Kabaliści poświęcili swoje życia praktyce magii rytualnej. Transcendentalizm Kabalistów jest oparty na starożytnej, magicznej formule Króla Salomona, który przez długi czas był uważany przez Żydów za księcia magików rytualnych.

Pośród średniowiecznych Kabalistów istniała znaczna liczba czarnoksiężników, którzy zbłądzili od szlachetnych konceptów Sepher Yetzirah i zostali splątani w sieci demonizmu i czarodziejstwa. Starali się zamieniać magiczne lustra, poświęcali sztylety, a okręgi rozpowszechniły się wokół posad trumiennych gwoździ, za życie tak cnotliwego życia, które bez pomocy skomplikowanych rytuałów, czy też nieziemskich stworzeń, niezawodnie prowadziło człowieka do stanu prawdziwej samorealizacji.*

[* – oryginał:

 They sought to substitute magic mirrors, consecrated daggers, and circles spread around posts of coffin nails, for the living of that virtuous life which, without the assistance of complicated rituals or submundane creatures, unfailingly brings man to the state of true individual completion.

]

Ci, którzy próbowali kontrolować duchy żywiołów poprzez magię rytualną, robili to głównie z nadzieją na dostanie od niewidzialnych światów albo niespotykanej wiedzy, albo nadludzkiej mocy. Mały czerwony demon Napoleona Bonaparte i niesławne prorocze głowy Medici są przykładami tragicznych rezultatów pozwalania duchom żywiołów na dyktowanie kierunku ludzkiego postępowania. Podczas gdy uczony i boski demon Sokratesa wygląda na wyjątek, to to naprawdę potwierdza, że intelektualny i moralny status magika ma duży związek z typem ducha, którego jest w stanie wywołać. Ale nawet demon Sokratesa opuścił filozofa, kiedy zapadł wyrok śmierci.

Transcendentalizm i wszystkie formy fenomenalistycznej magii są tylko ślepymi alejami – tworami Atlantyckiego czarnoksięstwa; i ci, którzy opuszczają prostą ścieżkę filozofii by po nich wędrować, niemal niezmiennie padają ofiarami własnej bezmyślności. Człowiek, niezdolny do kontrolowania własnych żądz, nie jest w stanie rządzić ognistymi i burzliwymi duchami żywiołów.

Wielu magików straciło swoje życie w wyniku otwarcia drogi, przez którą nieziemskie istoty mogły stać się aktywnymi uczestnikami ich życia. Gdy Eliphas Levi wywołał ducha Apoloniusza z Tiany, co miał nadzieję uczynić? Czy zaspokojenie ciekawości jest wystarczającym motywem by uzasadnić poświęcenie całego życia dla niebezpiecznej i niekorzystnej pogoni? Jeżeli żyjący Apoloniusz odmówił wygłoszenia swych sekretów profanom, czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że po śmierci ujawniłby je ciekawskim? Sam Levi nie śmiał zapewniać, że widmo, które mu się ukazało, było rzeczywiście wielkim filozofem, ponieważ Levi zbyt dobrze zdawał sobie sprawę ze skłonności duchów żywiołów do wcielania się w role zmarłych. Większość współczesnych mediumicznych zjaw jest tylko istotami żywiołów, pokazującymi się w ciałach stworzonych z substancji myśli dostarczanych przez osobę, która chce ujrzeć te widma niecielesnych istot.

 

TEORIA I PRAKTYKA CZARNEJ MAGII

 

Trochę zrozumienia zawiłej teorii i praktyki magii rytualnej można uzyskać z krótkiego przemyślenia jej zasadniczych przesłań.

Po pierwsze. Widoczny wszechświat ma swój niewidoczny odpowiednik, którego wyższe plenery są zaludnione dobrymi i pięknymi duchami; jego niższe przestrzenie, mroczne i złowrogie, są siedliskiem złych duchów i demonów pod wodzą Upadłego Anioła i jego dziesięciu Książąt.

Po drugie. Za pomocą tajnych operacji magii rytualnej, możliwe jest skontaktowanie się z tymi niewidzialnymi istotami i uzyskanie ich pomocy w niektórych ludzkich przedsięwzięciach. Dobre duchy dobrowolnie udzielają pomocy dowolnym, wartym tego przedsięwzięciom, ale złe duchy służą tylko tym, którzy żyją by demoralizować i niszczyć.

Po trzecie. Możliwe jest stworzenie paktów z duchami, poprzez które magik staje się na zastrzeżony czas władcą istoty żywiołów.

Po czwarte. Prawdziwa czarna magia jest uprawiana z pomocą demonicznego ducha, który służy czarnoksiężnikowi w okresie jego ziemskiego życia, ze świadomością tego, że po śmierci magik stanie się sługą swojego demona. Z tego powodu czarnoksiężnik dopuści się niewyobrażalnych rzeczy,  by przedłużyć swoje ziemskie życie, ponieważ za grobem już nic go nie czeka.

Najniebezpieczniejszą formą formą czarnej magii jest naukowa perwersja okultystycznej mocy w celu zaspokojenia osobistych pragnień. Jej mniej złożoną i bardziej powszechną formą jest ludzka samolubność (selfishness), ponieważ jest ona podstawową przyczyną zła na świecie. Człowiek zamieni swoją wieczną duszę za tymczasową moc, i poprzez epoki wyewoluował proces, który rzeczywiście umożliwia mu tą zamianę. W swych różnych gałęziach, czarna sztuka zawiera niemal wszystkie formy magii ceremonialnej, nekromancję, czarodziejstwo, czarnoksięstwo i wampiryzm. Generalnie włącza się w to też mesmeryzm i hipnotyzm, z wyjątkiem używanego wyłącznie w celach medycznych, ale również wtedy istnieje ryzyko.

Chociaż demonizm średniowiecza wygląda, jakby zanikł, istnieje ogrom dowodów w wielu formach współczesnej myśli – w szczególności w tak zwanej psychologii „dobrobytu” (prosperity), metafizyce „budowania siły woli” oraz systemach sprzedaży „wysokiej presji” [np. MLM] – że czarna magia przeszła zaledwie metamorfozę, i chociaż zmieniła nazwę, jej natura pozostaje ta sama.


Powyższe słowa dałem pogrubieniem i na czerwono, bardziej chyba nie mogę wyróżnić. Bardzo ważne jest wiedzieć, jakie są korzenie dzisiejszej kultury robienia selfie, ewangelii sukcesu, obficie zarabiających mówców motywujących – coachów, oraz MLM i ogólnie większości współczesnego marketingu.

Czarna magia nie tylko rządzi tym światem, ale zaczyna być (lub już w sumie stała się) rdzeniem większości społeczeństwa, włącznie z masami.

Koniec świata, degeneracja ludzkości, wydarzenia z Apokalipsy?

 

healthy-habits-jpg

Jeżeli czekałeś na znak, oto on.

Posted on 10 czerwca 2017, in Fałszywe systemy i zwiedzenie, Największe zwiedzenie, Postępujące zwiedzenie, Wiadomości, Świat and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Nie znalazlem zadnych dowodow w tym tekscie pokazujacych ze coaching i MLM ma korzenie w czarnej magii. Mozesz takowe zlinkowac czy tylko przedstawiasz tezy i przeczucia?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: