*Niemal* idealne chrześcijaństwo

Bardzo dobry film, który warto obejrzeć jako np. dodatek po obejrzeniu serii Bohaterowie Reformacji. Rzuca trochę światła prawdy na protestantów, którzy mordowali w przeszłości chrześcijan nie mniej niż katolicyzm. XVI-wieczni anabaptyści nie godzili się na jakiekolwiek tradycje ludzkie.

 

Kwestia ukazana w filmie, wg mnie niedoskonała z ich strony – to skrajność postaw w sprawie broni i walki.
Biblia nie zakazuje obrony (samoobrony), nawet jeśli podczas niej miałoby dojść do zabicia napastnika; jednak w kwestiach wiary jesteśmy zobowiązani być przykładem, że nasza wiara i nadzieja jest większa niż nasze życie na świecie, toteż w przypadku prześladowań na tle wyznaniowym, nie mamy podejmować walki, choć możemy uciekać. Wnioski takie wynikają z analizy Starego Testamentu i Nowego Testamentu.

Bardzo ważną kwestią widoczną w filmie, z której powinniśmy brać lekcję, to odrzucenie chęci wiązania się z państwami i władzami. Na przestrzeni historii zawsze doprowadzało to do skorumpowania i odejścia od Boga.

Posted on 26 września 2016, in Chrześcijaństwo and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: