SZOK! #001 „Anarchy’s Guide to Life” (F.U.C.K. 0336) – Tłumaczenie i komentarz

SZOKER #001. „Anarchistyczny Poradnik do Życia” to jeden z tekstów prosto z sieci Tor (DarkNet), jaki można (było?) tam odnaleźć. Treść dobrze odzwierciedla nastrój ukrytych sieci i myślenie indywiduów wyzbytych społecznych zahamowań – dlatego też tekst ten jest interesujący dla zainteresowanych osobistym rozwojem psychicznym.

anwoaj

Rozwój osobisty – psychiczny, duchowy – musi opierać się na poznaniu obu stron medalu. Wyparcie tego, co przeciętny katolik nazwałby „złem” albo „dobrem” zawsze będzie prowadziło do wzrostu obsesji i potęgowania wypartej cechy w wypaczony i niekontrolowany sposób.

Anarchia
Autor używa określenia anarchia, co oczywiste, ze względu na emocjonalny efekt tego słowa w podświadomości ludzkiej, jednak technicznie rzecz biorąc, jest ono tu nie do końca nieprawidłowe; to, co autor chwilami ma na myśli pod nazwą „anarchia”, to de facto destrukcyjny rodzaj chaosu bądź coś, co można określić jako „anarcho-terroryzm” / insurekcjonizm, illegalizm lub wysoce patologiczna i wypaczona forma jakiegoś ze światopoglądów anarchistycznych. Częściowo powiązane z: antynomizm.

Wyżej wspomniane poglądy przesycają „anarchistyczne” teksty, jakie możemy znaleźć w sieci Tor. W porównaniu do nich, przetłumaczony poniżej tekst ma (w ogóle) jakąś wartość merytoryczną, jest mało „szokujący” i dosyć łagodny. Tak.

13329431_971282872985642_5883314084046096369_o

Tekst jako shocker i materiał do analizy jest zawartością dla czytelników, którzy potrafią myśleć i mądrze oddzielać ziarna od plew – myśląc, a nie doktrynalnie. Nie będzie więc wskazywania z mojej strony w stylu to dobre, a tamto złe.

W szczególności rozdział 11 zawiera opis barbarzyństwa. Podnosi ono swą wstrętną maskarę tam, gdzie ludzi opuszcza rozum i / lub bicz nad głową hołotę, czyli np. podczas wojny. Działania pan-destrukcyjne dla destrukcji, „chaotic evil„, zazwyczaj nie przynoszą nic dobrego nawet temu, który je popełnia.
Taki stan wojny zachodzi również wówczas – dla jednostki bądź grupy – gdy stwierdza ona, że świat jest jej wrogiem i wypowiada mu wojnę. Literalny tekst rozdziału 12go prezentuje właśnie taką sytuację; można to oznaczyć z adekwatną wulgarnością, ideą „pierdol wszystkich” – tekst nie wskazuje żadnych wyjątków wśród ofiar.

W tekście autentyczne dobre rady, cenne spostrzeżenia i naprawdę mądre przemyślenia są wymieszane z bylejakością i chwilowym wyładowywaniem własnej frustracji, owiniętym w kloakę ideowości. Pomimo tego, uważam go za bardzo wartościowy.

Pozwoliłem sobie oznaczyć na czerwono istotne, wg mnie, fragmenty. Zapraszam do lektury.


NOTA PRAWNA
UWAGA:
TEKST PONIŻSZY (TŁUMACZENIE ORYGINAŁU AUTORSTWA „F.U.C.K.”) PUBLIKUJĘ WYŁĄCZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH I JAKO MATERIAŁ DO ANALIZY FILOZOFICZNEJ I SPEKULACJI JEGO PSYCHICZNYCH IMPLIKACJI. NIE POPIERAM I NIE ZACHĘCAM DO PRAKTYKOWANIA CZEGOKOLWIEK ZAWARTEGO W TEKŚCIE.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
=  F.U.C.K. - Fucked Up College Kids - Born Jan. 24th, 1993 - F.U.C.K.  =
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

             Anarchistyczny Poradnik do Życia
            ----------------------------------


Rozdział 1 – Wprowadzenie

Cóż, witam w moim przewodniku do życia. Po pierwsze, życie ssie. Ma swoje dobre strony, ale jeśli patrzysz na nie jako całość, ssie. Musisz wiedzieć parę rzeczy by przez nie przejść, i jestem tutaj by dostarczyć ci te informacje. Cóż, będą tutaj pewne rzeczy, których może nie chcesz słyszeć. I ten tekst będzie prawdopodobnie kiedyś w telewizji, możliwie nazywany niepoprawnym bądź złym, ale wszystko w tym tekście jest ABSOLUTNĄ PRAWDĄ NA MOJĄ WIEDZĘ. Może nie być to to, co wszyscy ci mówią, albo o czym z tobą dyskutują, ale TO JEST PRAWDA, TAKA JAK JĄ ZNAM. Jednakże, wierz w nią jeśli chcesz, jako że ja wierzę także w pełną swobodą myśli i informacji.

/´NARCHIA

Rozdział 2 – Oszukiwanie

Czy rodzice nie mówili ci „Oszuści nigdy nie wygrywają…”? Cóż, oni niemal zawsze wygrywają. I kończą z lepszymi ocenami niż nie-oszukujący, co prowadzi do lepszej pracy i pomaga im dostać rzeczy, na które tych, którzy nie oszukują, możliwie nigdy nie będzie stać. Będą mieli lepsze samochody, lepsze domy, więcej pieniędzy i możliwie wiele innych rzeczy. Zrób sobie przysługę i oszukuj. Oszukuj na testach, wszelkiego rodzaju, i nie daj się złapać, a będzie ci znacznie lepiej dzięki temu. Jednak dobra rada – jeżeli [normalnie] osiągasz na teście wynik ponad 90%, nie ma potrzeby oszukiwać. A jeżeli zamierzasz oszukiwać, to zaczynaj od rzeczy małych, a używaj to, co przynosi efekty, ponieważ jeżeli dasz się złapać, to jesteś martwy.

 

Rozdział 3 – Edukacja

Szkoła: Czy ona ssie? Oczywiście, że ssie. Cały system nie działa, ale pomimo tego nadal mówi się, że nie jest „wystarczająco zepsuty” by go naprawiać. Cóż, jedyna prawdziwa nauka, której potrzebujesz, przychodzi z doświadczeniem. Tak, dobrze słyszysz, dobre, stare doświadczenie. Przejdź przez coś wystarczającą ilość razy i nauczysz się, jak z tym sobie radzić, albo nawet jak używać czegoś, jako swojego największej przewagi. Właśnie dlatego eksperymenty w laboratorium i własnoręczny trening są najważniejszymi częściami osobistej edukacji. Jeżeli uczysz się tylko z podręczników i lektur, nigdy niczego się nie nauczysz czegokolwiek, co mogłoby rzeczywiście ci pomóc, możesz nawet stać się tak bardzo znudzonym [taką nauką], że na zawsze przestaniesz lubić przedmiot owej nauki. Dobrą rzeczą do zrobienia, kiedy dany temat zaczyna ci się nudzić, jest zapytanie osoby, która ci go wykłada, uprzejmie, do czego będziesz potrzebował tej wiedzy, kiedy dorośniesz / w późniejszym życiu. Możesz dostać naprawdę ciekawą odpowiedź. Jeżeli takowej nie otrzymasz (np. „jeżeli będziesz się zagłębiał w dziedzinę…”), powiedz nauczycielowi, że nie będziesz zgłębiał tej dziedziny, ani żadnej podobnej i spytaj, czy możesz spać albo wyjść podczas wykładania tego przedmiotu.

 

Rozdział 4 – Pieniądze

Pieniądze to wszystko. Jeżeli rozważysz to dokładnie, to możesz kupić wszystko z ich pomocą, włączając w to miłość. Wierzę, że będę proszony, by to wyjaśnić, więc zrobię to od razu. Używasz pieniędzy by iść wychodzić gdzieś z innymi ludźmi, by kupować im rzeczy (które mogą „pokazać twą troskliwość”), by płacić za działania, które pokazują twą miłość, by płacić za [koszty] ślubu, pierścionki zaręczynowe, prezenty z okazji rocznicy itd. Pieniądze są dobre do wszystkiego. Problem polega na tym, że zwykle bardzo trudno jest zdobyć pieniądze legalnie. Mógłbyś pracować, ale nie o to mi chodziło, gdy mówiłem, że jest to trudne. Tym, co jest trudne, to znalezienie dostatecznie płatnej pracy, którą lubisz, czy chociaż jesteś w stanie znieść. Większość ludzi, którzy pracują, nie lubi swojej pracy, ale i tak ją kontynuują, ponieważ mieli wiele problemów [w ogóle] z jej znalezieniem i nie chce zostać bezrobotnymi. Do dobrych sposobów zdobywania pieniędzy można zaliczyć zbieranie małowartościowych przedmiotów i odsprzedawanie ich, kiedy zyskują na popularności, sprzedawanie starych przedmiotów, których ju nie potrzebujesz. Dekoracje, ubrania czy książki są zwykle dobre do tego celu, ale nie pozbywaj się wszystkiego.

 

Rozdział 5 – Wolność

Nie jesteś wolny. Gdybyś był wolny, nie podlegałbyś systemowi edukacji [poborowi, szczepieniom], czy czemukolwiek innemu, czego ty, jako wolnomyśląca jednostka, nie chcesz robić. Jesteś zmuszany do poznawania mało ważnych lub zupełnie bezwartościowych rzeczy każdego dnia podczas wiadomości [w radiu bądź telewizji] i gazetach. Nie wolno ci nosić broni bez pozwolenia. Jeżeli pójdziesz do sklepu z profesjonalną elektroniką, zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i wielu innych danych, chyba że będziesz zainteresowany rzeczami, których można użyć do popełnienie przestępstwa – wtedy zapewne ci ich [w ogóle] nie sprzedadzą, lub użyją informacji, które podałeś, by udowodnić ci przestępstwo. [To nie jest wcale przesadzone. W PL tak mamy dla przykładu – link.] Wiele ludzi bezpiecznie parkuje samochody, ale łamie przy tym jakiś przepis i formalnie jest to nielegalne. Jeżeli ktoś chce cię skrzywdzić, a ty go zaatakujesz, zanim ten ktoś zaatakuje ciebie, możesz pójść do więzienia, a agresor będzie na wolności. Nie jesteś wolny.

 

Rozdział 6 – Strach

Najlepszą motywacją i jedyną prawdziwą motywacją jest strach. Ludzie boją się wielu rzeczy w życiu i zawsze to wpływa na sposób, w jaki żyją i jak postępują. Ludzie zwykle starają się nie siadać w miejscach publicznych obok ludzi, których uważają za podejrzanych. Jeżeli ubierasz się inaczej niż reszta społeczeństwa lub zachowujesz się dziwnie, ludzie będą skłonni się ciebie bać. Jeżeli ciągle masz problemy przez jakiś typ ludzi, bez znaczenia, czy tej samej rasy, karnacji, czy grupy, będziesz się inaczej zachowywał względem osób go reprezentujących. Gdy byłeś dzieckiem, rodzice próbowali pozbawić cię strachu, mówiąc ci, że nie masz się czego obawiać, i że oni cię ochronią. Ale nie mieli racji. Nie mogą cię chronić. Twoja lokalna policja cię nie ochroni. Jesteś jedyną osobą, która może ochronić CIEBIE. Powinieneś bać się policji, rządu i kogokolwiek, kto może mieć wpływ na bieg twojego życia oprócz ciebie.

 

Rozdział 7 – Media

Hej, zgadnij, kto kontroluje twój umysł. Tak jest, media. Tak naprawdę nie książki, ani nawet czasopisma, ale ci, których pracą jest dostarczanie ci wiadomości. Gazety, telewizja, słuchowiska radiowe, wszystkie one wpływają na sposób, w jaki myślisz. Jeżeli oglądasz wiadomości [dziennik], to będziesz wierzył w to, co oni tam mówią, tak długo, aż zatrzymasz się i zdasz sobie sprawę, że oni chcą, byś oglądał te „wiadomości”. Dają ci, co chcesz i pokazują, co chcesz widzieć. Chciałbyś, by w społeczeństwie było mniej przemocy, to to ci pokarzą. [„Jest dobrze… jest dobrze…”] Jeżeli lubisz słuchać o technologii, to stworzą historyjkę o technologii i zaoferują taki punkt widzenia bądź informacje o technologii, że będziesz myślał, że tylko oni posiadają taką wiedzę. W programie o piractwie komputerowym, jako jedyny autorytet pokazują osobę ze zmienionym głosem i zasłoniętą twarzą, która rzekomo siedzi w więzieniu już półtora roku za „hakerstwo”…???? Co do cholery ma hakerstwo wspólnego z piractwem komputerowym??? Czy ma to go uczynić wiarygodnym autorytetem na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia? Media są ignoranckie i manipulatywne.

 

Rozdział 8 – Obudź się

Jeżeli tego nie wiesz, wszystko, co piękne w społeczeństwie, to kłamstwa. Nie ma świętego Mikołaja, nie ma zajączka wielkanocnego. Nie ma zbawiciela i nie ma lekarstwa. Społeczeństwo się rozpada, a zamiast pracować nad jego odbudowywaniem, mądrzy chronią się przed nim, a słabi ciągle pompują iluzję pokoju w społeczeństwo. Uzbrój się. Zbrój się i edukuj o przetrwaniu i ochronie. I chroń siebie, jak i tych, których kochasz, bo społeczeństwo JEST na drodze do upadku.

 

Rozdział 9 – Wyrażaj się swobodnie

Bądź wulgarny. Śmiało mów słowa, które niegdyś były formalnie, lub nadal są społecznie nieakceptowalne, by wychodziły z czyichkolwiek ust. Uwolnij zgromadzone napięcie, i dawno zatraconą zwierzęcą stronę i bądź wulgarny. Naucz się, jakie masz prawa i wykorzystuj, wykorzystuj, wykorzystuj je do granic, a następnie ustalaj nowe granice. Musisz to robić, bo inaczej twoje prawa będą powoli i po cichu ci zabierane.

 

Rozdział 10 – Sprawiedliwość

Sprawiedliwość nie istnieje w dzisiejszym społeczeństwie. Nie ważne, jak wiele pracy poświęcisz na zrobienie czegoś, i tak zawsze wyprzedzi cię ktoś, kto pracował znacznie mniej, by mieć znacznie więcej, poprzez ignorowanie zasad i praw. Jeżeli coś chcesz, weź to. Możesz to kupić, ale jeżeli zasługujesz na coś, a nie możesz dostać tego w inny sposób, to weź to. Nasz rząd nie działa. Nie marnuj swojego życia, próbując polepszyć rząd [system], bo to nie zadziała. Albo pracuj omijając go, albo pracuj nad jego zniszczeniem, ale żałosne próby, by zmienić rząd (który obecnie jest samo-karmiącym się potworem) nie dadzą rezultatów. Nie uda ci się. Rząd nie potrzebuje już nas, by przetrwać [utrzymać się u władzy], a jeżeli wejdziemy mu w drogę, zdepcze nas.

 

Rozdział 11 – Rozrywka [Destrukcja]

Wiesz, co jest zabawne? Przemoc, seks, narkotyki, alkohol i wandalizm. Idź, weź trochę narkotyków bądź alkoholu i pobaw się ze swoim umysłem. To jest fajne. Lub nieco bezpieczniej, i popełnij akty przemocy i wandalizmu. Pójdź na spotkanie obrońców zwierząt [wegetarian] i jedz hot-dogi. Zdzieraj plakaty i maluj pentagramy, gdzie się da. Usuwaj dane na komputerach różnych ludzi. Idź do sklepu i poodpinaj od prądu urządzenia, przekładaj rzeczy na złe miejsca i psuj je. Prankuj jak najwięcej ludzi przez telefon. Kiedy ktoś ciebie o coś pyta na ulicy, daj mu złą odpowiedź, a jeżeli ktoś się ciebie spyta, dlaczego tak odpowiedziałeś, skąd to wiedziałeś, powiedz coś w stylu „Szatan mi powiedział” albo „Głosy w mojej głowie każą mi zabijać”. Dzwoń do każdej firmy, jaką napotkasz i proś o darmowe rzeczy. Wydawaj ich pieniądze. Jeżeli odmówią, powiedz im, że się do niczego nie nadają i nie kupisz już niczego od nich. No i oczywiście, dla największej przyjemności, uprawiaj mnóstwo seksu. Ale zabezpieczaj się. W końcu nikt nie dba o ciebie, tylko ty sam.

 

Rozdział 12 – Śmierć

Wszyscy umrzemy któregoś dnia, a kiedy ta chwila nastąpi, będzie to czas mroku, samotności i zimna. Wszyscy umieramy samotnie, a jeżeli myślisz, że będziesz zbawiony, lub wzięty do „nieba” bądź utopii, możesz o tym zapomnieć. Gdyby niebo istniało, czy Papież chciałby być wożonym w kuloodpornym samochodzie, otoczonym przez uzbrojonych ochroniarzy? Czy on boi się umrzeć i pójść do NIEBA??? Co do cholery jest nie tak z tym społeczeństwem? Obudźcie się! Tak czy inaczej, umrzesz (chyba, że NAUKA cię zbawi) i dołączysz do swych przodków, w dziurze w ziemi. Ale jeżeli twoje życie jest tak ciężkie, że wolałbyś raczej nie żyć, to nie napełniaj swojej głowy kłamstwami o znajdywaniu Jezusa, czy wąchaniu róż. Zabij się.

ANARCHIA

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
= Questions, Comments, Bitches, Ideas, Rants, Death Threats, Submissions =
= Mail: jericho@dimensional.com            (Mail is welcomed) =
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
= To receive new issues through mail, mail jericho@dimensional.com with =
=  "subscribe fuck". If you do not have FTP access and would like back  =
=  issues, send a list of any missing issues and they will be mailed.  =
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
= AnonFTP   FTP.DIMENSIONAL.COM/users/jericho/FUCK           =
=       FTP.SEKURITY.ORG/pub/zines/fucked.up.college.kids      =
=       FTP.GIGA.OR.AT/pub/hackers/zines/FUCK            =
=       FTP.ETEXT.ORG/pub/Zines/FUCK                =
= WWW     http://www.dimensional.com/~jericho             =
=       http://www.reps.net/~krypt/fuck.html            =
=       http://www.toptown.com/innercircle/orchid/F.U.C.K/fuck.htm =
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
=    (c) Copyright. All files copyright by the original author.    =
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

14141656_1176778665675845_8251973400656324950_n

Posted on 15 października 2018, in Darknet, Rozwój psychiczny, Wolność and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: