Hołd dla kpynyvym6xqi7wz2.onion

??.??.????-21.09.2018R. Nie powiem „R.I.P.”, życzę jak najwcześniejszej reaktywacji. Co kryło się pod tym adresem?

In memory of Parazite

kpynyvym6xqi7wz2.onion to oczywiście adres w sieci Tor. Parazite, bo taka była nazwa tej strony, widniał też w tzw. clearnecie m. in. pod adresem parazite.xyz, czy torze pod adresem qx7j2seie2ffbzxy.onion.

Parazite zawierał wiele materiałów prześladowanych – zakazanych, cenzurowanych z tego czy innego powodu. Nie zawierał CP. – to adnotacja dla zaznajomionych z siecią Tor.

Walka o wolność słowa – słowo klucz i wystarczający powód do oddania hołdu. Ale nie jedyny.

Nie chodzi tu o literalną treść zawartych na stronie materiałów, wśród których większość to albo takie, z którymi się nie zgadzam, albo mnie nie interesują, albo wręcz potępiam. Pomijając te, które były co najwyżej rozrywkowe do czytania.

Istotą wolności jest bezwarunkowość – albo jest, albo jej nie ma. Albo jest dla wszystkich, albo jej nie ma. Wolność pod warunkiem, wolność oprócz, to niewolnictwo, nie wolność.

Jeżeli jest to trudne do zrozumienia, okazuje się, że jest pewien polski utwór muzyczny, opisujący w charakterystyczny dla swojego stylu muzycznego sposób tą kwestię.

Nie można człowieka pozbawić cząstki wolności,
nie pozbawiając go wolności całkowicie.
Ta mała cząstka, którą mi zabieracie,
jest istotą mojej wolności – jest wszystkim.
Cała moja wolność z konieczności skupia się w tej cząstce, której mnie pozbawiacie,
choćby to była cząstka znikoma!
Choćby to była cząstka znikoma!
Człowiek jest rzeczywiście wolny tylko wśród wolnych ludzi,
a niewola choćby jednego człowieka na kuli ziemskiej stanowi,
naruszenie samej zasady ludzkości negację wolności wszystkich.
Człowiek, który nie może czynić czego chce i wszystkiego, czego chce, ma prawo do buntu,
choćby był sam
jeden przeciw rządowi
i choćby rząd stanowili wszyscy inni.

Nie mówię, że w 100% się zgadzam z tym tekstem, bo tekst młodzieżowy, ale wyraża ogólną ideę, można by dodać trochę rozważań szczegółowych tu na ten temat, ale nie o to chodzi.

Tak więc ja przykładowo, mówiąc łagodnie, mogę nie popierać muzułmańskiego jihadu, ale to nie powód, by kneblować im usta. Albo wolność mają wszyscy, albo nikt, bo każdemu ją można odebrać, jak np. nazwie się go niebezpiecznym.

Dlatego cenię Parazite. Oprócz tego, Parazite zawierał wiele materiałów bardzo dobrych do rozwoju świadomości. Materiały szokujące i reprezentujące idee, myśli i energie znacznie, znacznie, odbiegające od większości bodźców doświadczanych nie tylko na co dzień w sensie życia codziennego (nie wspominając o mediach), lecz nawet zwykle w internecie. Silne, radykalne teksty różnej maści i podejścia pozwalają na eksplorację tych zakątków swego umysłu, świadomości, które większość ludzi wypiera i od których ucieka. Oczywiście, im silniejsze wyparcie, tym tylko bardziej w siłę one rosną i trudniejsze do kontroli one się stają. A od swego cienia nie ma ucieczki, niewielu to rozumie, stąd też biorą się wszelkie straszenia demonami, zjawami, piekłami itd., a także choroby psychiczne wynikłe z chorej pogoni za wydumaną doskonałą czystością, nie rozumiejąc kwestii tak prostej, jak to, że światło rzuca cień.
Człowiek boi się tego, czego nie rozumie. Zrozum i przestań się bać.

Do przykładowych tekstów wysoce kontrowersyjnych, nad którymi jednak rzeczywiście można się zastanowić, mieć jakieś przemyślenia, wnioski, jakie wynikają z takich a nie innych poglądów, podejścia do świata, należą m. in. niektóre cytaty Pz, Thomasa Szasza, „Declare war!” (txt autorstwa prawdopodobnie „uXu„),  „True Anarchy” (Heretic), czy „Anarchy guide to life” (tytuł może być nieco błędny, autora nie pamiętam).

Przykładowe kontrowersyjne cytaty w przykładowym rozdziale(?) na Pz:

 

pz-sd-1pz-sd-2pz-sd-3

Żadnego życia w tym świecie, i tego życia w żadnym świecie.” – to już prawie gnostycyzm. Witamy w DarkNecie. Content w jakości lepszej niż clearnet, dzięki lepszemu ukryciu.

Pz życzę reaktywacji i tworzenia większej ilości mirrorów.

Gdyby zaś Ostatni Front kiedyś został do tego zmuszony, strona nie zakończy działalności na wygnaniu ze zwykłego internetu i zostanie przeniesiona do sieci Tor.

Posted on 25 września 2018, in Darknet, Rozwój psychiczny, Wolność and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: