Błogosławieństwo teorii płaskiej ziemi

Jesteś tu pierwszy raz, i zastanawiasz się nerwowo, czy autor tu popiera  jedynie-słuszną płaską ziemię, czy jest może opłacanym przez NASA agentem? Pędzę z odpowiedzią tłumowi zwolenników krążka.
Tak czy inaczej – słów kilka o płaściutkiej ziemi i jej wyznawcach.

Zakres wpływów płaskoziemców (flat-earthers) jest tak ogromny, że uznałbym go po prostu za wybitnie nachalną reklamę, gdyby nie dotyczył… kształtu Ziemi.

Wielkie przebudzenie nadchodzi !!!

Albo wielkie zdurnienie / ogłupienie, jak wg statystyk IQ na przestrzeni lat.

Wszędzie na FB i YT teorie płaskiej ziemi. Nieługo znakiem rozpoznawczym „biblijnych chrześcijan” będzie płaska ziemia.

Jeżeli ta akcja i pchanie wszędzie płaskiej ziemi zostało zainicjowane odgórnie, jak niektóre fakty mogą wskazywać (tradycyjnie zalecam samodzielne poszukiwania w tej kwestii), to cel zostanie rzeczywiście osiągnięty i ludzi jakoś wierni Biblii będą z automatu utożsamiani z wyznawcami takiego absurdu i debilizmu jak płaska ziemia.

Trzeba trzeźwo przyznać, że jest to rzecz bardziej nie do pomyślenia, niż jaszczurki reptilianie które nami rządzą! Davida Icke’a.

Ponadto, wiara w ziemski placek jest pierwszym (a przynajmniej – jednym z pierwszych) wspólnych gruntów pomiędzy radykalnymi / fundamentalistycznymi chrześcijanami a islamistami.

Czy wierzący w płaską ziemię mogą zostać zbawieni? No mogą. Ktoś uczony powie: niestety. Ktoś świętszy powie: i całe szczęście. Na tym polega dar Boga Najwyższego, Który wystrychnął największych mędrców tego świata na dudka: wasze trudy nie dadzą wam tego, co tamci dostaną za darmo. A przynajmniej po prostu: wy się trudzicie, a Ja dam tamtym to ot tak, bo tak Mi się  uwidziało. Któż Stwórcy zabroni; jest w tym piękno, które, mając pokorę, można dostrzec; choćby, że wszyscy mieli szansę.

Dlaczego teoria płaskiej ziemi jest więc błogosławieństwem??
Odpowiedź jest prosta: jest doskonałym wskaźnikiem, że ma się do czynienia z idiotą.

Głupcy zaś niech się trzymają ze swoimi. Niestety nie pozdrawiam ludzi dzielnie wojujących o wytłumaczenie płaskoziemcom ich głupoty. W sumie – jest to tak samo jak z trutherami, chcącymi obudzić ludzi. Masy śpią i spać będą, i to dobrze, i ich się nie obudzi, tak wygląda świat.

Tak więc próbując przekonać zatwardziałego idiotę, zrównujecie się z nim. Przestańcie, szkoda czasu; lepiej działać wraz z aktywnymi.

Ostrzegliście / nakreśliliście perspektywę, wystarczy. Głupi może kiedyś zmądrzeć, wam straconego czasu nikt nie odda.

Nie ma wytłumaczenia za stracony czas, jak i nie ma wytłumaczenia za przegraną.
Zwycięzcy tłumaczyć się nie muszą, zaś odpoczynek jest integralną częścią zdrowego trybu działania.

 

 

 

 

Posted on 21 października 2017, in Biblia - prawdziwe oblicze, Chrześcijaństwo, Ezoteryka, Fałszywe systemy i zwiedzenie, islam, Postępujące zwiedzenie, Świat, Życie and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

 1. Zgadzam się bo ludzie, którzy wierzą w płaską ziemię są przykładem grupy, która uwierzy w każde kłamstwo, które zostanie dobrze spreparowane i przedstawione jako jedyna prawda i będą krążyć dalej w swoich wirtualnych światach jednej prawdy.

  Chęć bycia w izolowanym elitarnym gronie ludzi, którzy chcą być na siłę przeciwko światu i nazywają się jedynymi biblijnie wierzącymi, którzy uważają że mają wyłączność na prawdę zagłusza im drogę do rzeczywistej prawdy prowadząc na manowce głupoty.

  Rzeczywistość jest skomplikowana, ale za to w zupełności logiczna. To logika od (LOGOS) pozwala dotrzeć do ostatecznej prawdy bo jest samą prawdą, Chrystus jest prawdą bo jest ucieleśnionym LOGOSEM – stwarzającym wszystko SŁOWEM Stwórcy, dającym poznanie tym którzy umieją wyciszyć swoje JA, aby usłyszeć to Jego SŁOWO.

  „Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.” Heb 11:3

  Rzetelna i logiczna obserwacja Bożego stworzenia pozawala nam poznać charakter Boga, ale świat tego nie akceptuje bo ma zawiązaną na oczach przepaskę pychy. ( Rzymian 1:19-22) Stąd wszelakie błądzenia, głupoty i zabobony. Płaska ziemia ma tą samą genezę co figurki i obrazki obdarowywane czcią bo wynika z braku logicznego myślenia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: