Bruno Borges, 24-letni student z Brazylii, podobno zaginął bez śladu 27. marca. Nadal jest poszukiwany. Zostawił po sobie pokój wyglądający na na dziwny, tajny projekt składający się z tysięcy stron tajemniczego kodu w książkach i na ścianach, wymieszanego z symbolami okultystycznymi.

(WRC) — Miesiące przed zaginięciem,  Bruno Borges powiedział swojej matce, że pisze 14 książek, które zmienią ludzkość na lepsze. Po otrzymaniu wsparcia od kuzyna w wysokości 6500$, był w stanie dokończyć swój tajny projekt, skupiony wokół masywnej statuy okultysty Giordano Bruno, wartej kilka tysięcy dolarów.

Giordano Bruno był filozofem, teoretykiem kosmologii, matematykiem i poetą XVI wieku, znanym ze swej wiedzy ezoterycznej bazującej na hermetyzmie, egipskiej magii i kabale; był też znany ze swych teorii o wszechświecie i nie-ludzkich, inteligentnych formach życia.

“Giordano Bruno (1548–1600) jest uważany wśród apologetów życia pozaziemskiego, tak świeckich, jak i okultystycznych, za męczennika wolnej myśli. Urodzony w Naples, Bruno był katolickim księdzem, dominikańskim mnichem, filozofem, wyznawcą hermetyzmu, kabalistą, matematykiem i astronomem. Jego kosmologia, częściowo oparta na tezach Lukrecjusza, poszła daleko dalej niż model Kopernika, proponując, że słońce jest zaledwie jedną z odmian gwiazd, a co więcej, że wszechświat zawiera nieskończoną ilość światów zasiedlonych przez inteligentne, obce istoty. Sięgający głęboko w okultystyczną wiedzęBruno wolał myślenie magiczne bardziej niż matematyczne. Wiara Bruno opisywana jest jako „chaotyczny, materialistyczny panteizm”. Co więcej, Bruno kłócił się, że jego wierzenia nie przeczą Biblii czy też prawdziwej religii. Jednakże – co on uważał za prawdziwą religię?

Bruno określał magię jako „znajomość nauki natury”. W renesansowym światopoglądzie często mieszano magię i naukę, ponieważ obie zajmowały się badaniem i poszukiwaniem władzy nad strukturą wszechświata. Analogicznie, religia i magia były łączone ze sobą, ponieważ obie szukały odpowiedzi na odwieczne pytania i oferowały jedność z bóstwem. Jednak dla Bruno, magia była narzędziem zrozumienia końca nauki i religii. Podczas gdy wydaje się to nam w sprzeczności z zimną, twardą i materialistyczną postawą naukowców, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, to jednak są [naturalistyczni naukowcy] oczywistymi dziedzicami wielu okultystycznych tradycji.
– Cris D. Putnam, Giordano Bruno

(…)

Zdjęcia:

14 książek pełnych zaszyfrowanego tekstu i okultystycznych/naukowych schematów.

 

Po środku pokoju stoi statua Bruno Giordano, warta kilka tysięcy dolarów.

 

 

Film:

Rodzice Borges’a są najwyraźniej zszokowani zniknięciem ich 24-letniego syna.

Wstrząśnięty ojciec studenta, biznesmen Athos Borges, powiedział, że ostatni raz widział syna kiedy opuścił ich rodzinny dom w Rio Branco w Acre bez żadnych pieniędzy przy sobie po lunchu 27-go marca.

Powiedział, że rodzina otrzymała pewne informacje, ale nic konkretnego i nic, co mogłoby wskazywać, co się stało.

Powiedział G1.Globo.com : “Próbowaliśmy dzwonić do niego na telefon, ale jest wyłączony.”

„Nigdy wcześniej nie uciekał z domu. Nic ze sobą nie zabrał, a ostatni raz go widzieliśmy, gdy wychodził z domu.”

Matka Borges’a, Denise Borges, powiedziała gazecie Gaucho, że rodzina miała wspólny lunch, i że wszystko wyglądało w porządku.

Powiedziała: Był inteligentny. W szkole zawsze był inny – urodzony przywódca z dużą siłą perswazji.

Był tak dobrotliwym człowiekiem.[To cechy podobne do antychrysta. – przyp. TMC]

Rodzice Borges’a właśnie wrócili z miesięcznej wycieczki przed jego zniknięciem.

Kiedy ich nie było, siostra Borges’a, Gabriela, powiedziała, że jej brat izolował się w swojej sypialni, którą zawsze trzymał zamkniętą.

Gabriela mówi, że wierzy, że jej brat ma „plan” i pracuje nad publikacją 14 ręcznie napisanych książek, znalezionych w jego sypialni.

Mówi: „Byliśmy bardzo zmartwieni. Teraz myślimy, że nic mu nie jest. Ma projekt, którym jest publikacja tych 14 książek. Myślę, że musiał zrobić to, co zrobił.”

14 oprawionych manuskryptów – każdy z rzymskim numerem na nim – zostało znalezionych zapisanymi w tym samym kodzie, jaki jest na ścianach.”
The Mirror

Lokalne władze badają sprawę zaginięcia brazylijskiego studenta. Według głównego badającego tą sprawę, Fabrizzio Sobreira, sprawa pozostanie poufna.