Powrót do Biblijnego Chrześcijaństwa

Polecam dobrą odtrutkę na świat i znakomity materiał do wzmocnienia siebie na różne ataki wrogiej propagandy. Świat cały czas jest zwodzony kłamstwami z ogrodu Eden, i to one paradoksalnie nadal są jedną z głównych jego broni zwiedzenia.


Kłamstwa szatana w ogrodzie Eden:
1. „Bóg nie jest Osobą, lecz mocą/energią.”

2. „Na pewno nie umrzecie” .
3. „Będziecie jak Bóg”.
4. „Problem nie leży w tobie”.

 

 

To tak wg Pana Hunta. Osobiście jednak preferuję taką ich listę, moim zdaniem bardziej bijącą z tekstu (cytat poniżej):

  1.  Podważenie autorytetu Słowa Boga (Czy rzeczywiście Bóg powiedział…„)
  2. Na pewno nie umrzecie (reinkarnacja, wiara w nieśmiertelną duszę każdego człowieka).
  3. Będziecie jak Bóg, znający dobro i zło (reinkarnacja, drabina Jakuba, duchowa ewolucja).

Tak naprawdę, Adam i Ewa mieli w pewnym sensie już to, co szatan im obiecywał – nie mając grzechu, nie byli śmiertelni. Będąc napełnieni Duchem Bożym, jak mówi samo Pismo i cytuje to Jezus, „byli bogami„:

(34) Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: bogami jesteście? (35) Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone), (36) do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? – J 10:34

Znając też Boży zakaz, znali dobro i zło.

Oryginalny fragment, tłumaczenie jak zwykle BW:

(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść? (2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu, (3) tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli. (4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie, (5) lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło. (6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. – Rdz 3:1-6

Posted on 1 marca 2017, in Biblia - prawdziwe oblicze, Chrześcijaństwo, Fałszywe systemy i zwiedzenie, Postępujące zwiedzenie and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: