Racjonalizm Biblii, czyli stop propagandzie !

Istnieje silny problem w pojmowaniu Biblii przez pogan i niestety wielu chrześcijan – problem naturalnie od wieków generowany – przekonanie, że Biblia i wiara są dla „emocjonalistów”, lecz nie dla racjonalistów, co jest niezgodne z prawdą.  Na co więc wskazuje Słowo Boże – na kierowanie się rozumem, czy emocjami? Czas zrzucić kajdany pogańskiej propagandy.

Biblia (66 ksiąg Starego i Nowego Testamentu) jest księgą/księgozbiorem wewnętrznie zgodnym, zawierającym w sobie mnóstwo dowodów swej prawdziwości. Księga, na kartach której można odnaleźć wiedzę naukową i fakty odkryte setki i tysiące lat później przez ludzkość. Bóg wskazuje na umysł, nie na serce jako na to, czym powinniśmy się kierować. Biblia nie mówi „szanuj przodków”, nie mówi „szanuj tradycję”, nie mówi „nie urażaj nigdy niczyich uczuć”. Biblia uczy miłości Prawdy i Boga Prawdy – Świętego Izraela, Boga Najwyższego, i Jego Syna – Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, który urodził się w okolicach września – października. Jest logiczna i zgodna z nauką doświadczalną (nauką).

Przesłanie Biblii jest racjonalne, tak jak i zalecane przez Boga postępowanie. Biblia uczy kierowania się Słowem Bożym, Biblią i myśleniem z nią zgodnym. „Serce” (uczucia) muszą być podporządkowane rozumowi podporządkowanemu Bogu Najwyższemu.

 

(29) Oby ich serce było takie, aby się mnie bali i przestrzegali wszystkich moich przykazań po wszystkie dni, aby im i ich synom dobrze się powodziło na wieki. – V Mojż. 5:29

(16) Strzeżcie się, aby wasze serce nie dało się zwieść i abyście nie odstąpili i nie służyli bogom innym i nie oddawali im pokłonu, (17) gdyż Pan wybuchnie na was gniewem i zamknie niebiosa, że nie będzie deszczu, a ziemia nie wyda swego plonu, i szybko zginiecie w tej pięknej ziemi, którą Pan wam daje. – V Mojż. 11:16-17

(3) To jest najgorsze z wszystkich rzeczy, jakie się dzieją pod słońcem: że wszystkich spotyka ten sam los, lecz również serce synów ludzkich jest pełne zła i głupota jest w ich sercu, dopóki żyją, a potem idzie się do umarłych. – Koh 9:3

Naturalnie, są to przykładowe cytaty na ten temat.

Wkrótce więcej artykułów z kategorii Biblia – prawdziwe oblicze.

 

 

 

 

 

Posted on 24 grudnia 2016, in Biblia - prawdziwe oblicze, Chrześcijaństwo, Życie and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: